Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 18, 2022 in Budowa i remont |

Co to jest metaloplastyka?

Co to jest metaloplastyka?

Metaloplastyka artystyczna to przedmioty dekoracyjne i użytkowe, wytwarzane ręcznie z metalu. Jest to również dziedzina rzemiosła artystycznego, w której metal to podstawowy element. Wyroby metaloplastyczne powstają już od tysięcy lat jako dekoracje oraz przedmioty użytkowe. Z naszego artykułu dowiesz się, co to jest metaloplastyka artystyczna i jakiego rodzaju wyroby obejmuje.

Metaloplastyka artystyczna – czym jest?

Metalowe dekoracje przybierają często różne, nietuzinkowe kształty, zaskakują kunsztem oraz jakością wykonania. Czym się charakteryzuje metaloplastyka artystyczna i jak ją rozpoznać? To przedmioty niepowtarzalne, wytwarzane z metalu, formowanego w różne, finezyjne formy. Metal poddawany jest wielu różnym zabiegom, takim jak: gięcie, spawanie, frezowanie, toczenie, a także postarzanie (przecieranie), lakierowanie oraz malowanie.

Metaloplastyka artystyczna obejmuje różne przedmioty, które znajdują szerokie zastosowanie w domach, lokalach usługowych i biurach. Są to stylowe meble, wieszaki, parasolniki, drobne ozdoby stojące lub wiszące, a także nietuzinkowe donice, wazony, stojaki na butelki oraz świeczniki. Takie rzemieślnicze wyroby z metalu są bardzo trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Dąstal – nowe oblicze metaloplastyki

Gdzie kupisz wysokiej jakości wyroby metaloplastyczne? Duży asortyment dekoracji z metalu ma w swojej ofercie sklep Dąstal, dostawca rękodzieła i stylowych ozdób do Twojego domu. Metaloplastyczne wyroby od Dąstal zachwycą każdego, kto szuka gustownych dodatków do swojej aranżacji. W sklepie Dąstal odkryjesz nowe oblicze metaloplastyki i ekskluzywne przedmioty, które łączą w sobie sztukę i walory użytkowe.

Metaloplastyka od Dąstal to fantazyjne mini dzieła, idealne do salonu, jadalni, biura lub ogrodu. W bogatej ofercie masz między innymi: różne modele parasolników metalowych, półeczki wolnostojące, wieszaki naścienne, ramki, lampki, kwietniki oraz praktyczne stojaki na płyty CD.