Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 11, 2021 in Budowa i remont |

Jak urządzić łazienkę w stylu skandynawskim?

Jak urządzić łazienkę w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski to sposób na aranżację wnętrz, który od wielu lat cieszy się rosnącą popularnością wśród Polaków. Styl ten z powodzeniem zawitał również do naszych łazienek, które są bardzo stylowe i praktyczne. Łazienka to bardzo intymne miejsce, w którym chcemy przede wszystkim czuć się komfortowo. To w niej przeprowadzamy podstawowe zabiegi pielęgnacyjne oraz bardzo często się relaksujemy, dlatego warto zadbać o najdrobniejsze detale. Jak wyglądają łazienki w stylu skandynawskim?

Przede wszystkim dominują w nich jasne barwy oraz harmonijne połączenie ich z naturalnym drewnem. Do tego ciekawe dodatki i możemy uzyskać naprawdę imponujący efekt w domowej łazience, niczym w prestiżowych gabinetach SPA. To co wyróżnia skandynawskie łazienki to również elegancja i przytulność, które mogą być pewnym zaskoczeniem dla surowego klimatu północnej Europy. Na szczęście styl skandynawski czerpie z tamtego miejsca to co najlepsze, dlatego cieszy się taką popularnością wśród naszych rodaków.

Czym cechuje się skandynawska łazienka?

Przede wszystkim jest to przestronne wnętrze. Nawet małe łazienki, poprzez odpowiedni dobór mebli, eliminowanie zbędnych elementów oraz duże lustra, zyskują na przestronności. Każde skandynawskie wnętrze jest dobrze doświetlone, dzięki czemu dużo przyjemniej się w nim przebywa. Białe lub delikatnie szare kafle oraz drewniane dekoracje to podstawa dla tego stylu. W łazience skandynawskiej spotkamy bardzo dużo bieli, która jest neutralną i relaksacyjną barwą, która doskonale sprawdza się w tak intymnych pomieszczeniach.

Dla kontrastu możemy postawić na fragment łazienki w innych barwach. Ciekawym rozwiązaniem jest dodanie mocniejszych akcentów grafitowych lub granatowych, które idealnie kontrastują z jasnymi kolorami Skandynawii. Jest to jednak opcja dla osób, które lubią mocniejsze akcenty w wykończeniu wnętrz. Jeżeli poszukujecie więcej inspiracji, jak wykończyć domową łazienkę, nie tylko w stylu skandynawskim, to warto zajrzeć do naszego poradnika https://www.meble.pl/poradnik/lazienka. Jesteśmy przekonani, że znajdziecie tam odpowiednie rozwiązania dopasowane do swoich potrzeb.