Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 18, 2021 in Budowa i remont |

Jak zrobić ogrodową huśtawkę? Poradnik dla relaksu i zabawy na świeżym powietrzu

Jak zrobić ogrodową huśtawkę? Poradnik dla relaksu i zabawy na świeżym powietrzu

Lato to idealny czas na relaks na świeżym powietrzu. Zabawa w ogrodzie czy na tarasie może być jeszcze przyjemniejsza, gdy mamy na wyposażeniu huśtawkę. Nie musimy inwestować w drogie modele, wystarczy kilka prostych kroków, by samodzielnie zrobić huśtawkę. W poniższym artykule znajdziesz poradnik, który krok po kroku pomoże Ci stworzyć własną huśtawkę.

  1. Wybierz odpowiednie materiały

Do wykonania huśtawki potrzebne będą nam:

  • drewniane deski: jedna o długości 2 metrów (służąca jako siedzisko) oraz dwie o długości 1,5 metra (służące jako podpory),
  • lina o średnicy 1,5 cm,
  • śruby do drewna,
  • wiertarka,
  • piła do drewna,
  • papier ścierny.
  1. Zrób siedzisko

Początkowo należy skręcić ze sobą dwie krótsze deski w kształcie litery “T”. Następnie w środku deski, tworzącej górną część “T”, należy wiercić dziurę Średnicy również 1,5 cm na linę, z której będzie zawieszona huśtawka. Całość szlifujemy papierem ściernym, by powierzchnie były gładkie.

  1. Przygotuj podpory

Kolejnym krokiem jest przygotowanie podpór. Dwulitrowe deski powinny mieć nogi wbite w ziemię na około 30-40 cm. Poziomy grunt znajdujący się na poziomie 1-1,5 metra powinien posłużyć jako uchwyt dla podpierającego zbiornika, do którygo umocujemy hamaka.

  1. Przygotuj liny

Ostatnim krokiem jest przygotowanie samych lin. Przecinamy dwa kawałki liny o długości około 2 metrów i przeciągamy je przez otwory w górnym elemencie huśtawki. Następnie robimy pętle na końcu każdej liny i mocujemy je do dolnej części huśtawki.

Nie jest trudno zmontować własną huśtawkę ogrodową. Właściwe wykorzystanie materiałów i kilka chwil pracy pozwolą nam cieszyć się miłym relaksem na świeżym powietrzu. Teraz już wiesz, jak zrobić huśtawkę. Zabawa czeka!