Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 28, 2022 in Budowa i remont |

Pasy mocujące i ich szerokie zastosowania w przemyśle

Pasy mocujące i ich szerokie zastosowania w przemyśle

Transport różnych produktów i towarów jest bardzo ważny w przemyśle, dlatego też każdy ładunek jest odpowiednio zabezpieczony. Między innymi do tego używa się pasów mocujących, które są dostępne do praktycznie każdego rodzaju samochodu transportowego. Dobrze jest zatem bliżej poznać zalety pasów mocujących oraz dowiedzieć się, jak można je bezpiecznie i szybko założyć, aby dało się bezpiecznie przewieźć ładunek. Jakie są rodzaje pasów transportowych? Co warto o nich wiedzieć i do czego służą?

Jakie są rodzaje pasów transportowych?

Towary mają różne kształty, wagę oraz rozmiary, dlatego też używa się odpowiednich samochodów do ich przewozu. Jakie są rodzaje pasów transportowych? Pasy mocujące są podzielone tak, aby każdy pojazd mógł bezpiecznie ułożyć ładunek, który ma przewieźć. Wyróżnia się takie pasy jak:

  • do lawety,
  • z innym napinaczem,
  • z innym hakiem,
  • ściągające,
  • do motocykli,
  • ściągające do mocowania bagażu,
  • do transportu, który odbywa się na ternie Niemiec i Anglii.

Dobrze jest też dodać, że występują różne akcesoria, dzięki którym można szybko i łatwo zamocować oraz przechowywać pasy mocujące. Do akcesoriów zalicza się przejściówki, uchwyty czy też taśmy oraz narożniki. Należy zaznaczyć, że przez to, że pasy mają swoje konkretne przeznaczenie, to jest pewność, że dany towar zostanie przewieziony bezpiecznie, niezależnie od tego, jak długa jest droga.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pasów mocujących?

Przede wszystkim pasy mocujące muszą być jak najlepszej jakości, dzięki czemu jest pewność, że nie zniszczą się one w tracie transportu. Dobrze jest też wybrać takie pasy, na które nie ma wpływu wilgoć czy zbyt wysoka temperatura. Warto także pamiętać o tym, aby pasy były kupowane nowe, przez co jest gwarancja, że będą one mogły służyć przez wiele sezonów.

Należy również pamiętać o tym, aby pasy były opisane zgodnie z obowiązującymi normami w transporcie, przez co nie będzie problemu podczas kontroli. Ważnym aspektem, którego nie można lekceważyć jest także to, aby każdy element pasów mocujących był w idealnym i nienaruszonym stanie, gdyż to jest gwarancją tego, że ładunek będzie zabezpieczony w 100%.

Dobrze jest pamiętać, aby pasy po transporcie danego towaru zostały od razu odpowiednio złożone i schowane w docelowe miejsce. Tym sposobem można mieć pewność, że akcesoria te będą mogły służyć przez długi czas. Warto także zaznaczyć, że pasy mocujące są używane głównie przez samochody takie jak TIR, ale również można ich użyć w lawecie czy w samochodzie prywatnym.