Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 23, 2020 in Budowa i remont |

Remont łazienki: Poradnik dla początkujących

Remont łazienki: Poradnik dla początkujących

Remont łazienki: jak zacząć?

Nie ma wątpliwości, że remontowanie łazienki to jedno z trudniejszych zadań w całym domu. Trzeba przemyśleć wiele rzeczy, zacząwszy od wyboru płytek, położenia instalacji czy kształtu wanna czy kabiny prysznicowej. Dlatego zanim zaczniesz remont, przeczytaj poniższe porady.

Planowanie remontu

Przede wszystkim, zastanów się, co chcesz uzyskać po przeprowadzeniu remontu. Czy marzysz o dużej wannie i przeróbce całej aranżacji, czy chcesz zmienić tylko kilka drobiazgów i odświeżyć wystrój? Najważniejsze to być realistą w czasie planowania. Warto tak zaplanować remont, by nie trwał zbyt długo i nie był przyczyną wielu kłopotów, ale jednocześnie tak, aby efekt końcowy był dla Ciebie zadowalający.

Inspiracje

Przed przystąpieniem do remontu warto wyszukać kilka inspiracji w internecie lub w magazynach wnętrzarskich. W sieci znajdziesz setki zdjęć łazienek w różnych stylach. Możesz także poszukać porad w forach internetowych lub na stronach budowlanych. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą Ci dopasować poszczególne elementy aranżacji do siebie.

Ekspertyza

Jeśli nie jesteś pewien, czy uda Ci się samodzielnie dokonać remontu, skorzystaj z pomocy specjalisty. Remont łazienki zlecony ekipie fachowców może być znakomitym sposobem na uniknięcie problemów związanych z remontem. Fachowcy pomogą Ci właściwie zorganizować pracę i dobrze dopasować poszczególne elementy łazienki do siebie, a także poskładają je według przemyślanego projektu.

Lista wypunktowana poświęcona “zakupom”

Zakupy

Przystępując do zakupów warto pamiętać, żeby wcześniej dokładnie oszacować ile kosztować będzie cały remont, ile możemy na niego wydać, oraz uwzględnić w tym kosztorysie np. ewentualne kłopoty związane z montażem lub niedociągnięcia. Wybierając np. płytki łazienkowe, warto zwrócić szczególną uwagę na ich jakość. Płytki powinny być odporne na wilgoć i dobrej jakości, ponieważ dobrej jakości płytki zapewnią nam dłuższe użytkowanie. Kolejnym ważnym elementem jest kabina prysznicowa. Tu warto dokładnie spasować jej wymiary z łazienką, aby móc wykorzystać każdy centymetr powierzchni. Szczególną uwagę należy też zwrócić na jakość instalacji wodno-kanalizacyjnych. Montaż tych elementów powinien zawsze przeprowadzić fachowiec, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że prace zostały wykonane zgodnie z normami bezpieczeństwa i nie będziemy mieli z nimi problemów w przyszłości.

Podsumowanie

Remont łazienki może być trudny, ale z dobrze przemyślanym planem przecież na pewno uda się osiągnąć zamierzony cel. Warto pamiętać o najważniejszych kwestiach, takich jak ekspertyza, planowanie i zakupy. Pamiętaj o tym poradniku, gdy będziesz planować swój remont!