Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 13, 2022 in Nie tylko budowa |

Susz z lucerny w postaci dodatku do paszy

Susz z lucerny w postaci dodatku do paszy

Pasze zwierzęce są znane i stosowane przez wiele lat, tak jak w przypadku lucerny która była stosowana przez setki lat Jest ona również pierwszą, naturalną, a także najlepsze do skarmiania dla zwierząt gospodarskich paszą. Jako zielonka jest bogata w wiele ważnych składników odżywczych i minerałów. Wspierają one dobrze układ odpornościowy zwierząt i przyspieszają ich rozwój, wiele lat badań wykazało również, że zmniejsza ryzyko występowania złośliwych nowotworów. Duży problemem jest fakt, że roślina ta jest sezonów, co utrudnia dostarczenie znajdujących się w niej wartości odżywczym zwierzętom przez cały rok. Na nasze szczęście problem ten został rozwiązany z czasem i dziś możemy liczyć na jej składniki bez problemów przez cały rok. To wszystko dzięki jego suchej i granulowanej formie, która jest stale dostępna w sklepach i co ciekawe coraz częściej wybierana przez hodowców. Dlatego jeśli szukamy produktu naturalnego pochodzenia, który dostarczą wielu mikroelementów to z pewnością będzie to dobry wybór.

Jak poprawnie dawkować?

Najważniejszym czynnikiem jest z pewnością odpowiednie dawkowanie suplementu, wiedząc że susz z lucerny jest doskonałym suplementem dla wielu zwierząt którego działanie zobaczymy gołym okiem po nie długim czasie. Jednak jego nieprawidłowe dawkowanie nie przyniesie pożądanego efektu, jeśli dodamy go w wartości niższej niż zalecana, nie sprawdzi się w jej potencjalnym zastosowaniu i nie polepszy ogólnego rozwoju zwierząt. Z drugiej strony stosując regularnie zwiększone dawki, zwiększymy zawartość substancji w organizmie zwierzęcia, co będzie mogło powodować jego problemy zdrowotne. Dlatego ważne jest przestrzeganie podanych zaleceń, aby używać dodatku w odpowiedniej ilości dla określonych zwierząt. W tym miejscu należy zauważyć, że susz z lucerny można podawać drobiu, trzodzie chlewnej, bydłu, koniom, strusiom, a nawet królikom. Wszystko jest szczegółowo opisane na opakowaniu na którym znajdziemy wszelkie odpowiedni na nasze pytania i wątpliwości.

Musisz ją stosować!

Aby zdecydować się na zakup konkretnego produktu, najpierw musi on nas w jakikolwiek sposób zainteresować. Jeśli chodzi o lucernę w postaci suszu jako sprawdzony dodatek paszowy, należy powiedzieć że jest ona źródłem wielu witamin i minerałów, które bezpośrednio wpływają na wzrost i rozwój zwierząt gospodarskich. Jej cechą charakterystyczną jest wysoka zawartość węglanu magnezu, może być stosowany w przypadku choroby wrzodowej u koni oraz zapobiegać zakwaszeniu organizmu. Występuje w formie pelletu, który w pełni spełnia nasze oczekiwania i będzie łatwy w karmieniu zwierząt i mieszaniem z paszą właściwą. Zawiera kilkadziesiąt procent całkowitego białka surowego i błonnika. Kiedy połączymy wszystkie jego zalety w całość, będzie to naprawdę dobry produkt godny naszej uwagi. Nie tylko rekomendacje ekspertów, ale także dobre opinie wśród hodowców jednoznacznie pokazują jego praktyczne zastosowanie. Kwestia ceny również nie będzie problemem, bowiem jest ona w bardzo przystępna.