Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 30, 2017 in Budowa i remont |

Zaoszczędź na rachunkach za prąd i ogrzewaniu budynku – monitoring zużycia energii, montaż instalacji pv. Kolektory słoneczne Rzeszów

Zaoszczędź na rachunkach za prąd i ogrzewaniu budynku – monitoring zużycia energii, montaż instalacji pv. Kolektory słoneczne Rzeszów

Docieplanie budynków przy pomocy systemów solarnych staje się coraz bardziej popularne. Dzięki nim mamy tańszy prąd a jednocześnie możemy wykorzystać go do docieplenia budynku. Odnawialne źródła energii pozwalają na wytwarzanie prądu i docieplanie budynku bez szkody dla środowiska naturalnego. Montaż instalacji pv , czyli fotowoltanicznej można łączyć z innymi typami ogrzewania budynku i tym samym zmniejszać zużycie surowca używanego do ocieplania domu.

 

Montaż instalacji fotowoltanicznej wymaga wprawnego fachowca elektryka, aby wszystko przebiegło zgodnie ze standardami bezpieczeństwa. Same panele słoneczne mogą być montowane przez niewykwalifikowany personel jednak zgodnie z zaleceniami producenta, aby nie doprowadzić do porażenia prądem. Kolektory słoneczne działają bowiem od momentu kontaktu ze źródłem energii słonecznej i wytwarzają prąd. Dlatego wymagane jest odpowiednie zaizolowanie wtyczek, do podłączenia całej instalacji potrzebny jest elektryk.
Rzeszów jest miastem w którym rozwiązania energii odnawialnej z użyciem kolektorów słonecznych jest szeroko stosowane. Jeśli monitoring zużycia energii wskazuje duże wartości, warto pomyśleć o instalacji fotowoltanicznej.
System fotowoltaniczny ma własny monitoring za pomocą którego można kontrolować przepływ energii, wykrywać odchylenia i błędy systemu. Pozwala także na zarządzanie energią elektryczną on-line.